POSIADAMY STATUS ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

KRS 0000110528
Nr. konta: 60 1050 1096 1000 0022 8974 3433
Kontakt  
This is an example of a HTML caption with a link.Projekty

Projekty
Łowcy naukowych przygód Tesco - Decydujesz Pomagamy "Ławeczka Stela" Patriotyzm jutra "O graj mi ziemio organistko"
Dajemy dzieciom siłę "Bezpieczne dzieciństwo"    
     


Informacje o projektach

Obecnie od 1 stycznia 2013 do lipca 2013 realizujemy projekt z programu Równać Szanse - Siła serca.
Złożyliśmy również wnioski do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i oczekujemy na wyniki konkursu.
 
zRównać szansę

Nowy start dla młodzieży z Ustronia. Projekt „Równać szanse” rusza w naszym małym miasteczku pełną parą, jest okazja do wykazania się, do nawiązania nowych znajomości, do sprawdzenia swoich możliwości.
Pytanie tylko czy Ustrońska młodzież to wykorzysta.

Projekt „Równać szanse” organizowany przez Stowarzyszenie dla dzieci i Młodzieży „Można
Inaczej” ma na celu w szczególności pomoc w rozwinięciu wśród ustrońskiej młodzieży umiejętność samodzielnego i aktywnego planowania własnej przyszłości, umiejętność pozyskiwania wsparcia społecznego, umiejętność określania swoich mocnych i słabych stron oraz aktywizacja młodych ludzi do działań na rzecz rówieśników i własnej społeczności. Cele bardzo ambitne, więc 30 równie ambitnych młodych ludzi, wzięło się w garść i planuje pozmieniać trochę Ustroń, jego mieszkańców oraz siebie.
Wiadome jest, że nie można zmieniać wszystkiego dookoła nie znając się nawzajem. W tym celu odbyło się pierwsze spotkanie. Wszyscy zebrali się w Ośrodku i poprzez pryzmat swoich pasji przydzielili się do odpowiednich sekcji: dziennikarskiej, filmowej oraz fotograficznej, informatycznej i imprezowej. Każda z grup wybrała lidera oraz spotkała się ze swoim opiekunem, który jest fachowcem w danej dziedzinie. To pod ich okiem przez całe pół roku wolontariusze będą się szkolić, otrzymywać cenne uwagi, poznawać i zgłębiać wiedzę na temat swoich pasji, czyli jak napisać dobry artykuł, jak wykonać przykuwające oko zdjęcie, jak zaprojektować stronę, oraz jak stworzyć imprezę , którą będzie się wspominać przez kolejny
miesiąc. Jest to niezwykła szansa na wykazanie się, na pozyskanie cennych nauk, które z pewnością nie pójdą w las. Dzięki ludziom o dobrych sercach i czasie przez nich poświęconych, wiele osób może się dowartościować, dowiedzieć się, że nie wolno nikogo skreślać, że każdy z każdym może się równać, że pomoc nic nie kosztuje, a daje tak wiele.

Wszystko zapowiada się wspaniale, jest wiele do zrobienia, chęci do pracy, kreatywności
i entuzjazmu nie brakuje u młodych ludzi. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli organizatorek to wraz z wolontariuszami z dumą będą mogli się podpisać pod tym projektem obiema rękami.

Agata Rymaszewska 

 

 
  


 

Rio w Ustroniu

Wolontariusze z Ośrodka „Można Inaczej”,  dzięki projektowi  „Równać szanse” przekonali się, że potrafią zorganizować karnawał na miano karnawału w Rio de Janeiro. Zjawiły się ważne osobistości od których dzieci mogły uczyć się tańców narodowościowych jak i nowoczesnych.


Pippi Langstrumpf wraz z kobietą motylem, odrywały rolę instruktorek tańca. Wśród uczestników można było wypatrzeć  Pszczoły, Indianki, Króliczki, Czarownice jak i bollywodzkie tancerki. Odbyły się konkursy tańca, rzecz jasna z nagrodami. Co ciekawe, mistrzynią powszechnie znanego tańca „Gangnam style” okazała się czarownica, natomiast najlepsza choreografię do piosenki p.t: „Miała baba koguta” zaprezentował 4-letni Filip. Jak wiadomo nie ma prawdziwej imprezy, bez najsławniejszej polskiej piosenki „Ona tańczy dla mnie”, więc  i do tego hitu Jury wytypowało mistrza. Dzięki  Pippi dzieci mogły się również wyszaleć przy „Kaczuszkach”, oraz nauczyć się greckiego tańca „Zorba’’. Instruktorki zaprezentowały jak powinno się tańczyć rosyjskiego „Kazaczoka”, gdy dzieci już załapały i zaczęły tańczyć, to całą salę wypełnił entuzjazm oraz iście rosyjska biesiada. W temacie zagranicznych tańców narodowościowych uczestnicy karnawału są zatem obeznani doskonale i pod okiem Pippi oraz kobiety motyla opanowali je do perfekcji. Po krótkim, lecz pasjonującym pokazie osobistych choreografii przyszedł czas, aby rozwiązać odwieczną zagadkę, kto jest lepszym tancerzem: dziewczyny, czy może raczej chłopcy? Po burzliwym pojedynku to płeć żeńska wyszła zwycięsko, co również zostało sowicie nagrodzone. Po krótkim odpoczynku w czasie którego Jury wybrało i nagrodziło najlepsze przebrania karnawałowe oraz przyznało słodkości zwycięzcom pojedynków tanecznych przyszedł czas na swawole, mianowicie dyskotekę. Przez czas trwania jej trwania można było nauczyć się bardzo ciekawych styli oraz dostrzec prawdziwe gwiazdy parkietu.

 


 

Agata Rymaszewska 

Czego uczą nas psy

 

Dzieci ze świetlicy ośrodka „Można Inaczej”oraz wolontariusze spotkali się ze wspaniale wytresowanym i niezwykle przyjaznym psem Largo oraz jego właścicielami. Spotkanie to odbyło się aby dzieci mogły dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat pielęgnacji i wychowania swojego pupila.
 
Po wizycie Largo wszystkie dzieci wiedzą że pies to wyjątkowa istota, która odgrywa ogromną rolę w życiu człowieka. Psy pomagają ludziom niepełnosprawnym, głuchoniemym i niewidomym. Każdy potrafi rozszyfrować zachowanie psa i wie jakie kroki musi podjąć w danej sytuacji. Nikt nie sądził że dzieci będą umiały tak bezpiecznie bawić się z psem. Żaden uczestnik nie drażnił pieska, a co najważniejsze nie ciągnął go za ogon. Smycz, obroża i w razie potrzeby kaganiec - to rzeczy, o których nasi podopieczni pamiętają wychodząc na spacer.
 
Podczas spotkania znalazł się też czas na test samoobrony. Wszyscy musieli wykonać pozycję „żółwik”. Chcąc poprawnie wykonać tę pozycję trzeba zapleść dłonie stroną zewnętrzną, tak aby nie był dostępny żaden palec. Następnie założyć je za głowę na szyi zakrywając rękoma uszy i skulić się chowając nogi oraz głowę. Ten właśnie test każdy zdał na „szóstkę”. Pod koniec dogoterapii wszystkie dzieci dostały zakładkę do książki i folder, w którym znajdują się krótko opisane zasady postępowania z psem. Dzieci były zadowolone i uśmiechnięte.
 
Martyna Miklusiak
 
 
 
 
 

 
 


 

 

  
   
Integracja trwa

 

Projekt  „Równać Szanse” w Ośrodku Można inaczej trwa w najlepsze – po kilku spotkaniach, przyszedł czas na kolejne.

 

8 lutego w Ośrodku Można Inaczej odbyło się drugie spotkanie dotyczące projektu „Równać Szanse”. Uczestnicy projektu wzięli udział w różnego rodzaju grach integracyjnych i zabawach. Po wspólnych szaleństwach dzieci podzieliły się na grupy, już wcześniej przydzielone, by ustalić kolejną imprezę dla uczestników projektu „Równać Szansę”  Po pewnym czasie każda z grup podzieliła się pomysłami z resztą osób, a opiekunka z ośrodka wybrała najlepszą z nich - Wiosenną Spartakiadę. Czas bardzo szybko mijał, a dodatkowo umilił go Jacek Kaczmarek, który tego dnia przejął rolę kucharza i wraz ze swoimi pomocnikami zaserwowali  przepyszny makaron z sosem pomidorowym. Uśmiechy na twarzy wywołały także pączki od Karoliny Wantulok.

 

Natalia Biernat, Karolina Neidoba
 


 


 


 


 


 

        
 

 
 


  

 

  
 
 

 
 
 
 


 
ZOBACZ PREZENTACJE MULTIMEDIALNĄ - KLIK

Tagi: projekty Stowarzyszenie Można Inaczej
Tagi: Ustroń kontakt kontakt Stowarzyszenie Można Inaczej kontakt Stowarzyszenie Można Inaczej kontakt Ustroń Stowarzyszenie Można Inaczej Ustroń
PROWADZENIE  |  IMPREZY  |  AKCJE CHARYTATYWNE  |  WOLONTARIAT  |  O NAS  |  CELE  |  AKTUALNOŚCI  |  I TY MOŻESZ POMÓC  |  GALERIA  |  KONTAKT

Copyright © 2012 - 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła